czwartek, 18 maja 2017

Catherine Coulter - Klątwa Penwyth

Tytuł: Klątwa Penwyth
Tytuł oryginalny: The Penwyth Curse
Seria: Pieśń VI
Autor: Catherine Coulter
Wydawnictwo: Bis
Data wydania: Czerwiec 2009
ISBN: 978-83-7551-118-5
Liczba stron: 408
Ocena: 4/10


,,Zamek Penwyth wciąż nie ma dziedzica. Pozostał tu tylko stary lord z żoną i wnuczką - rudowłosą i zielonooką Merryn.
Wielu śmiałków chciało zdobyć dziewczynę wraz z zamkiem, jednak za sprawą starej druidzkiej klątwy żaden z nowo poślubionych małżonków Merryn nie doczekał nocy poślubnej. Aż wreszcie pojawił się sir Bishop, urodziwy, mężny i bystry, który nie zamierzał dzielić losu poprzedników.
Czyżby naprawdę był czarownikiem jak obwieścił? Z pewnością nie jest zwyczajnym rycerzem żądnym majątku i z jego przybyciem związane są nadprzyrodzone zjawiska w okolicy, a i on sam doświadcza niezwykłych doznań - wizyt a innym czasie i innym świecie lub dziwacznych snów, w których jest zupełnie kimś innym. Jedno jest tylko takie samo - pożądanie nie do opanowania, dla którego światy i czas nie mają granic."


Jest to szósta pozycja z cyklu ,,pieśń". Czytając ją było ze mną wiele emocji, niestety głównie tych złych, ponieważ ciekawiła mnie ona tak bardzo, że z niecierpliwością czekałam na ostatnią stronę. Nie dość, że akcja toczy się w 1274-78 w Angli to irytowało mnie, jak tam były traktowane kobiety, chociaż nie powinno mnie to dziwić w końcu to było średniowiecze, za czym niestety nie przepadam. 

,,Niebiosa mnie zesłały, nie śmiem w to wątpić."

Myślę jednak, że mimo wszystko każda książka musi być choć raz przeczytana i nie powinno się sugerować opinią innych. Mogę ją polecić osobą, które lubią magię i motyw średniowiecza.

Pozdrawiam
Aniela Czerwińska

Nowy rok nowe osiągnięcia

Witam:) Tak wiem, długo mnie tu nie było, ale zbyt wiele się działo. Nie udało mi się też spełnić wszystkich przyrzeczeń. Przenoszę je na ...