poniedziałek, 29 maja 2017

Maggie Stiefvater - Grzesznik

Tytuł: Grzesznik
Tytuł oryginalny: Sinner
Seria: Wilkołaki z Mercy Falls IV
Autor: Maggie Stiefvater
Wydawnictwo:Ya!
Data wydania:Wrzesień
ISBN: 978-83-2802-139-6
Liczba stron: 480
Ocena: 8/10

To kolejna część Maggie Stiefvater. Tym razem jest to perspektywa Cole'a, muzyka z popularnego zespołu ,,NARKOTIKA" oraz Isabel zwykłej dziewczyny o urodzie Barbie. Mimo, że oboje pochodzą z dwóch różnych światów i różnią się od siebie to zakochują się w sobie. 

,,To była doskonała odpowiedź udzielona w niedoskonały sposób. Powiedział to tak szybko. Tak po prostu: dla ciebie. Tak łatwo było powiedzieć te dwa krótkie słowa. Chciałam, żeby powiedział to jeszcze raz. Żebym za tym drugim razem miała szansę coś poczuć."


Widzimy jak każde z nich często toczy wewnętrzną walkę, bojąc się podjąć jakąkolwiek decyzję, ponieważ każde z nich obawia się, że to się szybko skończy. 
Isabel żyje z osobami, które mimo dobrego statusu szybko dochodzi do rozwodów, przez co sama jest przekonana, że i ją to samo spotka. Nie do końca potrafi się pogodzić ze śmiercią brata i często wspomina go w różnych miejscach, w które chodzili całą rodziną.
 
,,To było właśnie najgorsze: że kiedyś, prędzej czy później, zapomina się o wszystkich tych, których się kochało. O tych martwych, o tych, którzy cię wychowali, i o tych, z którymi chciało się spędzić resztę życia."
 
Podejście każdego z nich do życia, również jest inne. Dziewczyna wiele razy słyszy od chłopaka, że jako gwiazda nie boi się zupełnie niczego, tak jak to często powtarza w wywiadach, jednak nie zdaje sobie sprawy, że jego obchodzi tylko i wyłącznie jedna osoba, która jest dla niego wszystkim.

,,– Bój się. Dlaczego ty się nigdy nie boisz?
– Czego chciałabyś, żebym się bał?
[...] 

– Śmierci. Porażki. Czegokolwiek.
„Boję się, że nie odbierzesz telefonu”."


Myślę, że jest to na pewno książka, dla kogoś kto czytał poprzednie części. Jeśli o mnie chodzi to myślę, że nie jest to książka, do której będę jeszcze chciała wrócić, szczególnie, że wiele rzeczy jest w niej do przewidzenia, a cała akcja jest tak mdła, że można by ją porównać do takiego klasycznego romansidła, jednak jeśli komuś się podobała to może chętnie może do niej wrócić.

Pozdrawiam
Aniela Czerwińska

Sempe-Goscinny - Mikołajek

Tytuł: Mikołajek Tytuł oryginalny: Le petit Nicolas Seria: Mikołajek Autor: Sempe Wydawnictwo: Albatros Data wydania: Październik 2017 ...