czwartek, 18 maja 2017

Maggie Stiefvater - Niepokój

Tytuł: Niepokój
Tytuł oryginalny: Linger
Seria: Wilkołaki z Mercy Falls II
Autor: Maggie Stiefvater
Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: Październik 2011
ISBN: 978-83-259-0371-8
Liczba stron: 432
Ocena: 7/10
 ,,Współczesna opowieść o wilkołakach? Tak! A w niej nowi bohaterowie, wielka miłość, która musi pokonać wszelkie przeszkody, wielka przyjaźń i prawdziwe poświęcenie.

Nadchodzi wiosna. Sam jest człowiekiem, ale tym razem to z Grace zaczyna się dziać coś dziwnego. W dodatku rodzice próbują ją rozdzielić z Samem - skupieni jak zwykle tylko na sobie, nie zwracają uwagi na to, jak bardzo ranią córkę. Isabel po śmierci brata zaprzyjaźnia się z Grace. Po długiej zimie w domu Sama pojawia się nowy wilk, Cole - niepokojący gość, który odmienia życie każdego z nich."

Jest to kontynuacja trylogii Drżenie.


,,To jest opowieść o chłopaku,który kiedyś był wilkiem,i o dziewczynie,która niespodziewanie dla chłopaka i siebie zaczęła się przemieniać w wilka.Zaledwie kilka miesięcy temu to Sam był mitycznym stworzeniem,na którego odmienność nie mogliśmy znaleźć lekarstwa.To jego ciało stanowiło tajemnicę-zbyt dziwną,a zarazem cudowną i przerażającą,żeby można było ją zrozumieć.Pożegnanie z nim okazało się dla mnie najtrudniejszym przeżyciem, jakiego doświadczyłam."

Czytając poprzednią część, która mi się podobała, postanowiłam, że chętnie sięgnę po drugą część. Istny rollercoaster, szczególnie, że pewnych rzeczy bym się nie spodziewała, np to że kiedykolwiek
Isabel i Grace się zaprzyjaźnią, choć podobnie było w innych książkach, które się zdarzały. Niestety wkurzało mnie, brak wsparcia od najbliższych plus sam fakt, że brak zainteresowania dziewczyną próbowali nadrobić zakazem spotykania jej się z ukochanym. 

,,Czy to możliwe,żeby dziecko było bardziej dojrzałe, odpowiedzialne i mądrzejsze niż jego rodzice?"

Myślę, że ktoś kto czytał pierwszą część, zechce kontynuację przygody z wilkołakami, w której znajdzie na pewno nutkę tajemniczości, co czyni książkę ciekawszą. Jest naprawdę lekka i przyjemna w czytaniu i na pewno się nie zawiedziecie.


Pozdrawiam
Aniela Czerwińska

Nowy rok nowe osiągnięcia

Witam:) Tak wiem, długo mnie tu nie było, ale zbyt wiele się działo. Nie udało mi się też spełnić wszystkich przyrzeczeń. Przenoszę je na ...